Ćwicz i trenuj w domu 3, #zostanwdomu

Treningi ogólnorozwojowe polegają na wzmacnianiu różnych partii mięśni, a także poprawiają kondycję. Ćwiczenia powinny być wykonane poprawnie technicznie, a sam ruch precyzyjny, więc nie śpiesz się.  Standardowo trening rozpoczynamy rozgrzewką, w przeciwnym wypadku możesz się nabawić kontuzji.

W filmiku instruktażowym z ćwiczeniami używane są hantle, ale nie są obowiązkowe. Mogą to być butelki z wodą itp lub jeśli nie czujesz się na siłach zrób ćwiczenie bez obciążenia. Wykonaj 3 serie ćwiczeń po 8 powtórzeń.

1. Unoszenie rąk przed siebie– stajemy w lekkim rozkroku,  plecy proste. Ręce wyprostowane wzdłuż tułowia, wykonujemy wdech i podnosimy ręce przed siebie, do momentu kiedy dłonie będą nieco wyżej niż barki. Wydech – opuszczamy ramiona w dół. Spróbuj nie kołysać tułowiem:) Tempo: 1 sekunda -podniesienie rąk w górę, 2 sekundy opuszczenie w dół

 

2. Wykroki w miejscu – stajemy w pozycji wyprostowanej ze ściągniętymi łopatkami, napinamy mięśnie brzucha. Gdy już jesteś przygotowany do ćwiczenia bierzemy wdech i robimy wykrok, wydech – powrót do pozycji wejściowej. Ćwiczenie wykonuj na zmianę lewą i prawą nogą.

3. Naprzemienne wznosy ręki i nogi w klęku podpartym – przybieramy pozycję klęku podpartego- kolana na szerokość bioder, ręce na szerokość barków w jednej linii. Bierzemy wdech – podnosimy lewą rękę oraz prawą nogę, tak by były ustawione równolegle do podłoża. Wytrzymujemy 1-2 sekundy, robimy wydech i wracamy do pozycji wyjściowej. Wdech – unosimy przeciwną rękę oraz nogę.

(źródło: https://www.fabrykasily.pl/cwiczenia/domowe)