Ćwicz i trenuj w domu 5, #zostanwdomu

Pogoda za oknem nas nie rozpieszcza. Aby oderwać się od codziennych obowiązków, rutyny i zapewne komputera czy telewizora koniecznie zrób trening. Wpłynie to zdecydowanie na Wasze ogólne samopoczucie, da poczucie zadowolenia i satysfakcji że zrobiliście coś dla siebie.  Zaczynamy tradycyjnie od rozgrzewki. Następnie wykonaj 3 serie ćwiczeń

1. Świeca – kładziemy się na plecach. Ręce ułożone prosto  wzdłuż tułowia. Odrywamy biodra od maty, tak aby nogi były ustawione prostopadle do podłoża. Przytrzymaj ruch w maksymalnym napięciu mięśni brzucha. Ćwiczenie powtarzamy 8 razy.

2. Bear crawl – przyjmujemy pozycję w klęku podpartym przodem. Dłonie ustawiamy na szerokość ramion pod barkami, kolana ustawiamy pod biodrami – na ich szerokość. Unosimy kolana nad podłogę. Robimy 3 małe kroczki w jedną stronę, powtarzamy to samo w drugą stronę. Przy tym ćwiczeniu ważne jest, aby się nie śpieszyć i napiąć mięśnie brzucha oraz lekko ściągnąć łopatki. Ćwiczenie wykonaj po 6 powtórzeń na jedną stronę.

3. Naprzemienne sięganie do kostek w pozycji leżącej – kładziemy się, nogi uginamy. Stopy rozstawiamy na szerokość bioder. Ramiona układamy wzdłuż tułowia, odrywamy łopatki od maty i zginamy tułów w bok sięgając lewą dłonią do lewej kostki – wykonujemy wydech. Wdech – wracamy do pozycji wyjściowej. Wydech – powtarzamy ruch w bok – tym razem zginamy się w drugi bok sięgając do prawej kostki. Pamiętaj że łopatki i górna część pleców musi pozostać cały czas w powietrzu. Ćwiczenie wykonaj po 8 powtórzeń na jedną stronę.

Źródło: www.fabrykasily.pl/cwiczenia