Memoriał J. Trześniewskiego

Józef Trześniewski, założyciel ŁKS Radom dochował się kilku pokoleń łuczników. W samym „światku” łuczniczym działał ponad 40 lat. Niejednokrotnie nazywany człowiekiem instytucją, a także łowcą talentów. Pomimo swej impulsywności zrzeszał wokół siebie młodzież wychowując kilka pokoleń medalistów mistrzostw Polski, świata i Europy. „Trześniewski wychował dziesiątki łuczników. Jako trenera znał go nie tylko sportowy Radom, ale także cały kraj. Jego pracę szanowali wszyscy, z którymi się zetknął. Niemal co roku na łuczniczych torach pojawiał się nastoletni talent, odkryty przez radomskiego szkoleniowca. Miał nie tylko ogromne doświadczenie, ale również „trenerski nos”. Wychował wielu bardzo dobrych zawodników. […] Był pełen energii. Wszędzie, gdzie się pojawiał toczył ożywione dyskusje.”

Obecnie, co roku organizujemy Memoriał J. Trześniewskiego by uczcić pamięć naszego znakomitego szkoleniowca.