Ogólnopolskie Zawody Łucznicze Młodzików i Dzieci „Złoty Liść Jesieni”, 4.10.2014r., Kielce

Wyjątkowo udany dla zawodników Łuczniczego Klubu Sportowego „Radom” był miniony weekend. Emilia Jędra w Krakowie wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski w kategori zespołowej, natomiast Dagmara Grzyb okazała się najlepszą łuczniczką wśród młodziczek starszych na Ogólnopolskich Zawodach Łuczniczych Młodzików i Dzieci „Złoty Liść Jesieni” zorganizowanych na torach łuczniczych K.S Stella w Kielcach.

Triumfatorka zdobyła łącznie 615pkt, 50m – 293pkt, 30m. – 322pkt, tym samym po raz kolejny udowodniła, że jest najlepsza:-). Zostawiła rywalki daleko w tyle, nie dając im najmniejszych szans na wygraną.

Na czwartym miejscu zakończył występ nowy podopieczny ŁKS Jakub Kołodziej. Klubowy kolega Dagmary, wśród młodzików starszych uzyskał 369pkt, 50m – 152pkt, 30m. – 217pkt. Biorąc pod uwagę, że Jakub dopiero od niedawna zaczął swoją przygodę z łucznictwem, wydaje się być zawodnikiem bardzo dobrze rokującym.

Zawodnicy ŁKS-u rywalizowali także w kategorii młodzik młodszy. Trzej chłopcy: Piotr Wasiak, Mikołaj Stankowski oraz Łukasz Kalbarczyk dzielnie walczyli do końca zawodów, zmagając się z uciążliwym wiatrem.

Mówiąc o przedstawicielach Łuczniczego Klubu Sportowego nie można zapomnieć o najmłodszych podopiecznych. Wśród dziewczynek w kategorii „apacz” reprezentowała nas Joanna Kęsiak oraz Antonina Kot, natomiast wśród chłopców: Starzomski Jakub, Trynkiewicz Adam, Krzyżanowski Bartłomiej, Krzyżanowski Przemysław,a także Kęsiak Maciej. Była to pierwsza okazja dla nowych zawodników ŁKS-u by zapoznać się ze sztuką łucznictwa. Dzięki temu nasi reprezentanci już doskonale wiedzą jak wyglądają profesjonalne zawody łucznicze i zdają sobie sprawę nad czym muszą popracować w najbliższym czasie na treningach.

DSC_0102