Treningi

Zajęcia w naszym klubie są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów. Dzięki nim nauczysz się strzelać z łuku. Ponad to zapoznają Cię z regulaminem strzelnicy sportowej, a także z terminologią stosowaną w dziedzinie jaką jest łucznictwo. Do każdego zawodnika podchodzą indywidualnie, dobierając sprzęt do ich możliwości oraz zestaw ćwiczeń od ich stopnia zaawansowania.

Treningi w klubie podzieliliśmy ze względu na stopień zaawansowania zawodników.

W grupie początkującej uczymy podstaw strzelania z łuku, zapoznajemy z zasadami i regulaminami obowiązującymi na terenie strzelnicy sportowej, poprzez organizację wewnętrznych zawodów uczymy zachowania na zawodach oraz walki w duchu fair play. Wraz z kolejnymi treningami zawodnicy stają się świadomymi uczestnikami zajęć, czego kolejnym efektem jest udział w zawodach. Gry i zabawy łucznicze sprawiają, że dzieci świetnie się bawią, przy tym się uczą. Ponad to uczestnicy zajęć zaznajamiani są z terminami, jakimi operujemy w tej dziedzinie.

Grupę zaawansowaną stanowią zaangażowani zawodnicy regularnie uczęszczający na zajęcia, prezentujący ponad podstawową wiedzę z zakresu łucznictwa. Do grupy tej kwalifikuje instruktor, oceniając wyniki, postawę oraz zaangażowanie danego zawodnika. Uczestnik bierze udział w zajęciach wg profesjonalnego harmonogramu, który to ma go przygotować do startu w zawodach na najwyższym poziomie.

DSC_0126_resize.JPGDSC_0106_resize.JPG

Hormonogram

W sezonie zimowym zajęcia odbywają się na w budynku Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radomiu,
adres: ul. Narutowicza 9, na Młynarskiej 3 (nad basenem) oraz w PSP 33 ul. Kolberga 5.
Latem, korzystamy z boisk treningowych Radomiaka (wejście od 11 listopada).
 
W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt.
 
kwiecień 2023 – październik 2023

Boisko wejście od ul. 11 Listopada.
Poniedziałek 17:00-19:00
Czwartek 17:00-19:00
Sobota 9:00-11:00
Niedziela 9:00-11:00

 

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w UKS Południe odbywają się w PSP nr 17 w Radomiu, przy ul. Czarnoleskiej 10

Środa: 16.00 – 17.00
Piątek: 16.00-17.00

DSC_0206_resize.JPGDSC_0235_resize.JPG